Fintech İstanbul

“FinTech Istanbul” platformu, yeni gelişmeye başlayan Türkiye Finansal Teknolojiler Girişimcilik Ekosistemi’nin sağlıklı büyümesi için gereken tüm yapı taşlarını bir arada toplamayı amaçlıyor. “FinTech Istanbul”, eğitim, girişim ve veri analizi konularında uzman, bu alanlara gönül vermiş öncü isimlerle yola çıkmış olup, bu temel amaca destek verebilecek her yeni kişi ve kurumun işbirliğine açık bir yapılanmayı da ilke edinmektedir.

Bu amaç ile “FinTech Istanbul”  girişimcilik için olmazsa olmaz girişimci adayı yetenekleri; onlara destek verecek, müşterisi veya işbirlikçisi olacak profesyonelleri; ve sektöre hakim yatırımcıları bir araya getirerek ekosistemin buluşma noktası haline gelmiştir.

Kuruluş Yılı: 2016
Web Sitesi: fintechistanbul.org

Whitepaper ve Kitap Yayınları

Mercek Tech kurduğu özel platformlar için benzersiz yayınlar hazırlamaktadır. Uzmanlık isteyen alanlarda, uzun yılların deneyimleri ile oluşturulan bu yayınlar hem yayınlandıkları platformlar hem de bu platformların sahipleri için eşsiz birer referans haline gelmeyi başarmıştır.

Paranın Serüveni
Para, doğada bulabileceğimiz bir unsur değil. İnsanlığın hafıza yetisinin bilgileri kalıcı olarak saklama kapasitesi sınırlı olduğu için yine insanlar tarafından keşfedilmiş bir değer ölçme, saklama ve değiştirme teknolojisi olarak doğmuş felsefi bir kavram ve teknoloji. Paranın gelecekteki yapısı, sadece beşeri bir teknoloji olmanın ötesinde devletlerin yeni yapısını da şekillendirecek. Böyle bir geleceğe hazırlanmak için özel sektör, kamu ve akademik ekosistemlerin birlikte çalışması ve ihtimalleri masaya yatırarak stratejiler belirlemeye başlaması gerekiyor. Paranın Kısa Tarihçesi, Paranın Doğası ve Paranın Gelecğei isimli üç bölümden oluşan bu eseri bir solukta okuyacağınıza ve gelecekte bizleri bekleyen ekonomik düzenin hayret verici yalınlığına ancak teknolojiden gelen gücüne şaşırmaktan kendisini alıkoyamayacaksınız.

Blockchain 101 v.2
Blockchain dünyası ile alakalı pek çok haber, kavram ve makaleye imza atan FinTech İstanbul Yayın Yönetmeni Ahmet Usta ve Dijital Teknolojiler Çözüm Mimarı Serkan Doğantekin tarafından ortaklaşa kaleme alınan “Blockchain 101″ isimli kitap gelecek 25 yılda tüm dünyayı derinden etkileyecek ve en az internetin geleneksel iş dünyasına etkisi kadar yenilikçi modelleri ile günümüz iş dünyasını tekrardan dönüştürecek blockchain teknolojisini yakından tanıma fırsatı sunuyor.

Bu yayınlar ve daha fazlası için: FinTech İstanbul Yayınlar

Ödeme Teknolojileri

Ödeme Teknolojileri finans ve bankacılık dünyasının en önemli çalışma alanlarından birisini oluşturan Ödeme Teknolojileri üzerine içerik üretmek için kurulmuş bir internet web sitesidir.

2015 yılında yayın hayatına başlayan Ödeme Teknolojileri, dijital cüzdanlar, dijital ödeme platformları, ödeme servisleri, banka ve kredi kartları, ödeme teknolojileriyle ilişkili olarak e-ticaret platformları ve çözümleri, yenilikçi kavramlar olarak FinTech ve Blockchain, tüm bu kavramlar ile ilişkili girişimcilik ve yatırımcılık haberlerine odaklanmaktadır.

Haber, makale, röportaj, video röportaj ve analiz ağırlıklı içerikleri ile Eylül 2017 itibariyle Mercek Tech tarafından içerik yönetimi devralınan Ödeme Teknolojileri, okuyucuları için değer üretecek, bilginin paylaşımı üzerine seçkin içeriklerini okuyucularına ulaştırmaya devam etmek için yeniden düzenlenmiştir. Platform 2018 yılı itibariyle devredilmiştir.

Kuruluş Yılı: 2015
Web Sitesi: odemeteknolojileri.com

Son yorumlar
    Arşivler
    Kategoriler
    • Kategori yok