Whitepaper ve Kitap Yayınları

Mercek Tech kurduğu özel platformlar için benzersiz yayınlar hazırlamaktadır. Uzmanlık isteyen alanlarda, uzun yılların deneyimleri ile oluşturulan bu yayınlar hem yayınlandıkları platformlar hem de bu platformların sahipleri için eşsiz birer referans haline gelmeyi başarmıştır.

Paranın Serüveni
Para, doğada bulabileceğimiz bir unsur değil. İnsanlığın hafıza yetisinin bilgileri kalıcı olarak saklama kapasitesi sınırlı olduğu için yine insanlar tarafından keşfedilmiş bir değer ölçme, saklama ve değiştirme teknolojisi olarak doğmuş felsefi bir kavram ve teknoloji. Paranın gelecekteki yapısı, sadece beşeri bir teknoloji olmanın ötesinde devletlerin yeni yapısını da şekillendirecek. Böyle bir geleceğe hazırlanmak için özel sektör, kamu ve akademik ekosistemlerin birlikte çalışması ve ihtimalleri masaya yatırarak stratejiler belirlemeye başlaması gerekiyor. Paranın Kısa Tarihçesi, Paranın Doğası ve Paranın Gelecğei isimli üç bölümden oluşan bu eseri bir solukta okuyacağınıza ve gelecekte bizleri bekleyen ekonomik düzenin hayret verici yalınlığına ancak teknolojiden gelen gücüne şaşırmaktan kendisini alıkoyamayacaksınız.

Blockchain 101 v.2
Blockchain dünyası ile alakalı pek çok haber, kavram ve makaleye imza atan FinTech İstanbul Yayın Yönetmeni Ahmet Usta ve Dijital Teknolojiler Çözüm Mimarı Serkan Doğantekin tarafından ortaklaşa kaleme alınan “Blockchain 101″ isimli kitap gelecek 25 yılda tüm dünyayı derinden etkileyecek ve en az internetin geleneksel iş dünyasına etkisi kadar yenilikçi modelleri ile günümüz iş dünyasını tekrardan dönüştürecek blockchain teknolojisini yakından tanıma fırsatı sunuyor.

Bu yayınlar ve daha fazlası için: FinTech İstanbul Yayınlar